O Centru TOPTEC

_MG_0904_small.jpgRegionální Centrum speciální optiky a optoelektronických systémů, (Turnovské OPToElektronické Centrum - TOPTEC) je přímým rozšířením optického pracoviště Ústavu fyziky plazmatu AVČR, v.v.i v Turnově (dříve známým jako Vývojová optická dílna AV ČR). Projekt tak navazuje na více než 40-tiletou tradici výzkumu a vývoje optiky v turnovském akademickém pracovišti. Centrum TOPTEC je v současnosti jediným výzkumným a vývojovým pracovištěm se zaměřením na ultrapřesnou a speciální optiku v ČR.

_MG_0023.jpgVizí tohoto projektu a jím ustaveného Centra je zařadit se do roku 2018 mezi pětici nejlepších výzkumných a vývojových center se zaměřením na ultrapřesnou a speciální optiku v Evropě a participovat v prestižních mezinárodních sítích a konsorciích. Ze stávajících organizací můžeme jmenovat například ESA (European Space Agency) se kterou spolupracujeme na řadě projektů.

Hlavním cílem Regionálního centra speciální optiky a optoelektronických systémů je výzkum a vývoj v oblasti asférické a free form optiky, přesného měření a následný transfer do průmyslové praxe.

_MG_1487_small.jpg

_MG_1487_small.jpg