Aktuálně

Pour Féliciter 2017

5.12.2016

Příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce Vám přejí

zaměstnanci Centra TOPTEC.

Veřejnost se již podruhé mohla podívat do našich laboratoří v Sobotecké ulici

21.11.2016

V sobotu 12. listopadu jsme přivítali přibližně sto návštěvníků všech věkových kategorií, kteří si mohli prohlédnout mimo jiné také prototypy optických dílů pro družicový výzkum nejbližšího okolí Slunce nebo testovací elementy opracované technologií jednobodového diamantového obrábění (SPDT).

Stejně jako v minulém roce byl pro mladší ročníky připraven také vědecký koutek, kde si mohly vyzkoušet různé optické i méně optické experimenty.

Poděkování všem účastníkům a partnerům konference OaM 2016

8.11.2016

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům mezinárodní konference "Optics and Measurement", která proběhla ve dnech 11. až 14. října 2016 v libereckém Grand Hotelu Imperial.

Třetí ročník konference navštívilo více než sto odborníků z akademických i průmyslových pracovišť zabývajících se výzkumem a vývojem optických elementů, systémů, technologických procesů a měřicích metod, nejen z celé Evropy, ale například také z Jižní Ameriky.

Dny otevřených dveří v Centru TOPTEC

25.10.2016

Již podruhé se otevřou dveře našeho výzkumného centra veřejnosti.

V sobotu 12. listopadu 2016 se můžete přijít podívat do zrekonstruovaných prostor v areálu Dioptra, kde uvidíte špičkové vybavení pro návrh, opracování, měření a testování speciálních a ultra přesných optických elementů. Součástí jsou i laboratoře pro napařování a naprašování tenkých vrstev a dílna pro přesnou mechanickou konstrukci a výrobu. 

Pro hromadné (školní) výpravy bude centrum otevřené i v pátek 11. listopadu 2016.

Centrum TOPTEC získalo podporu dvou nových projektů

15.8.2016

Ústav fyziky plazmatu AV ČR byl prostřednictvím svého Centra TOPTEC úspěšný při získávání podpory pro další výzkumné a vývojvé projekty.

V září startuje nový projekt spolupráce se společnosti LaserTherm spol. s r. o., který se zabývá vývojem nové generace laserové procesní optiky. Od začátku roku 2017 potom budeme společně s libereckou firmou APPLIC s.r.o. pokračovat ve vývoji detekčního systému využívajícícho hyperspektrální snímání.

Dovolená

29.6.2016

Vážení zákazníci a obchodní partneři, rádi bychom Vás upozornili, že od 1. do 14. srpna 2016 bude v oddělení TOPTEC probíhat celozávodní dovolená, během níž bude provoz výrazně omezen.

Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


archiv aktualit