Aktuálně

Naši kolegové získali Prémii Otto Wichterleho

9.6.2017

V minulých dnech udělila Akademie Věd ocenění 23 mladým badatelům. Prémii Otto Wichterleho pro rok 2017 si mimo jiné odnesli také dva zaměstnanci Ústavu fyziky plazmatu - Karel Žídek a Miroslav Krůs.

Oběma oceněným kolegům blahopřejeme a těšíme se na další společnou práci.

Vědátoři z centra TOPTEC připravují kurzy pro žáky se zájmem o vědu

5.5.2017

Vzdělávací centrum Turnov připravuje ve spolupráci s turnovským pracovištěm Akademie Věd vzdělávací program určený pro nadané a pro vědu zapálené žáky s názvem "Portfolio budoucího technika".

Projekt se skládá z 6 seminářů, jejichž obsahem budou  základní vlastnosti světla a barev, principy praktické astronomie, princip, využití a konstrukce laserů,  interferometrie pro měření teplotních polí a základní principy holografie.

 

 

Ústav fyziky plazmatu AV ČR na Veletrhu vědy v Praze

5.4.2017

Již v červnu uvidíte zajímavé a poutavé představení Ústavu fyziky plazmatu AV ČR a jeho jednotlivých oddělení na Veletrhu Vědy AV ČR v Praze. Centrum TOPTEC pro Vás připravuje ukázku optických dílů pro družicový průzkum kosmu a budete si moci vyzkoušet vakuové napařování tenkých vrstev.

Jarní exkurze do světa vědy 2017

3.3.2017

Porozumět vědě není žádná věda! Turnovské pracoviště Akademie Věd pro Vás opět otevře své laboratoře a nechá Vás nahlédnou do každodenního života vědců. Přijďte na jarní exkurzi do Výzkumného centra TOPTEC.

 

Opět se zúčastníme mezinárodního veletrhu LASER World of Photonics

23.1.2017

Již potřetí se Ústav fyziky plazmatu a jeho Centrum TOPTEC představí na mezinárodním veletrhu Laser World of Photonics v Mnichově. Ve dnech 26. - 29. června 2017 nás najdete ve stánku č. 208 v pavilonu B1.

Pour Féliciter 2017

5.12.2016

Příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce Vám přejí

zaměstnanci Centra TOPTEC.


archiv aktualit